40m2 Prefabrik Ev

40m2 Prefabrik evler; büyüklüğü ve belirlenen kalıplara göre fabrikada hazırlanarak, pratik şekilde montaj işlemi gerçekleştirilebilen yapılar olarak tanımlanabilir. Başta 40m2 Prefabrik evlerin de dahil olduğu prefabrik yapılar, bir evi oluşturan kapı, pencere ve benzeri elemanlarının fabrikada üretilerek yapının kullanılacağı beton platform üzerinde monte edilerek rahatça kullanılmasını sağlamaktadır. Bunun dışında prefabrik evlerin bir çok avantajı bulunmaktadır.

40m2 Prefabrik Ev

40m2 Prefabrik Ev


Prefabrik Evlerin Avantajları

Prefabrik evlerin avantajları sayesinde günümüzde konaklama için sıklıkla tercih edilen yapılar haline gelmiştir. Genişlikleri ve uzunlukları değişken olması ile bilinen prefabrik yapılar, istenilen her konumda yerleşim alanı olarak kullanılacak şekilde imal edilmektedir. Prefabrik evlerin avantajları genel olarak şunlardır:

– Prefabrik evler, normal betonarme yapılara göre daha ucuz ve pek çok yönden sağlam yapılardır.
– Kısa zamanda montajı yapılarak, içerisinde kalınacak hale getirilebilir.

-Kullanım amacı bakımından oldukça geniş bir yelpaze sunar.

-İstenilen model ve tasarıma göre üretilebilmeleri mümkündür.

– Prefabrik evler, tek katlı imal edilebildiği gibi isteğe bağlı olarak iki katlı da inşa edilebilir.

-Prefabrike evler, ses-ısı izolasyonu gibi konulara özen gösterilerek üretilmektedir.

-Prefabrik evlerin depreme dayanıklı olduğu söylenebilir. Depreme dayanıklı yapılar olduklarını uluslararası standart ölçülere göre hazırlanması ile kanıtlamaktadırlar.

-Bu yapılara daha sonradan ek kısımlar montajlanabilir. Böylelikle istenilen ölçüde genişletilebilir.

-İsteğe bağlı olarak prefabrik evin sökülerek başka bir yere nakledilmesi mümkündür.

– Prefabrik evlerin teknik detayları ve inşasında kullanılan malzemesine göre 40 ile 70 yıl kullanım ömrü bulunmaktadır.

40 m2 prefabrik ev planı

Prefabrik Ev Almak

Prefabrik ev almak ekonomik çözüm getirmesi bakımından oldukça bir mantıklı seçim olacaktır. Yurt dışında uzun süredir yaygın olması ile bilinen prefabrik evler, ülkemizde de kullanılır hale gelmiştir.

Prefabrik ev fiyatları istenilen malzeme, prefabrik evin uzunluk ve genişlik ölçüleri gibi özelliklere bağlı olarak değişmektedir. Seçilen modelin özellikleri, konutun montajının gerçekleştirileceği alanın uzaklığı gibi faktörlerde prefabrik ev fiyatları açısından değerlendirilen niteliklerdir.

Prefabrik Evler ve Deprem

Prefabrik evler özellikle deprem kuşağında bulunan ülkeler için büyük önem taşıyan yapılar haline gelmiştir. Gerek deprem anında dayanıklılığı ile gerek deprem sonrasında çeşitli yapılar halinde kullanılabilen prefabrik evler, her türlü iş için kullanılabilen yapılar oldukları için “prefabrik ofis” olarak da anılmaktadır.

Prefabrik yapılar ülkemizin yaşadığı 1999 depreminden sonra daha fazla hayatımıza dahil olmaya başlamıştır. Her sahada kullanılabilmesi ile bilinen bu evler, hem ev hem ofis olarak da kullanılabilmektedir. İş alanına bağlı olarak güvenli alanlar içinde çalışma imkanı sunan prefabrik evler, her iş ortamında istenilen şekilde kullanılabilir.

40m2 prefabrik ev tiklayın

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

05051413161