Prefabrik Dublex Evler

Günümüzde insanların bazı belirli yaşam gayeleri bulunmaktadır. Bunlar; hayatını idame ettirme, varsa eşini çocuklarını geçindirme, mutlu bir hayat sürme ve sürdürme. Bu deyimi biraz daha somutlaştırmak gerekirse günümüzde insanlar huzurlu ve rahat bir şekilde kendi evlerinde yaşamak isterler. Ülkemizde de özellik son dönemlerde bir ev bark edinmek zor bir hale gelmiş, herkesin elde edebileceği bir şey olmaktan çıkmıştır.

Günümüzde daha çok kiracı olarak yaşamını sürdüren ailelerin bir arsası olsa bile buraya baştan bir ev dikmek çok da kolay olmamaktadır. Standart normal bir evin yapılış maliyetinin ortalama yüz yirmi bin tl olduğunu var sayarsak ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınızdır. Bilinen standart evlerin aksine son zamanlarda popüler olan bir yapı türü olan prefabrik evler bu konuda insanlara çok güzel çözümler sunmaktadır.

Prefabrik Ev Çeşitleri

Prefabrik evleri biraz daha inceleyecek olursak, birçok avantajı olduğunu net bir şekilde görebiliriz. Çeşit çeşit çözümlerle karşımıza çıkan bu sektörün avantajlarını kısaca sayacak olursak;

  • Normal evlere göre çok daha ucuzdur
  • Yapımı standart evlere göre çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır
  • Prefabrik ev dublex, triplex veya isteğe göre yapılabilmektedir
  • Isı yalıtımı normal evlere nazaran çok daha iyidir
  • Depreme uluslararası standartlarda kabul görmüş olarak dayanıklıdır
  • İstenilen yere istenilen şekil ve ölçülerde yapılabilmektedir
  • Çok kolay bir şekilde ekleme veya çıkarma işlemi yapılabilir

Prefabrik evlerin avantajları saymakla bitmeyeceği gibi ülkemizde son dönemde hızlıca yaygınlaşmış durumdadır. Çeşitlerini isteğe göre belirlediğimiz prefabrik evimizin en çok tercih edilen çeşitleri dublex, triplex ve standart prefabrik ev şeklindedir. Prefabrik ev dublex dediğimizde ülkemizin hemen her yerinde özellikle bağ evleri ve yazlık yerlerde kullanıldığını görebiliriz. Son zamanda gelişen ihtiyaç doğrultusunda çok fazla özellik eklenen prefabrik evler, kullanan kişiler tarafından güzel yorumlar almakta, her geçen gün sektör olarak gelişmeye devam etmektedir.

Prefabrik Ev Fiyatları

Dubleks prefabrik evlerin fiyatını merak ediyorsanız eğer; kullanılan malzeme ve tekniğe göre değişmekle birlikte ortalama olarak 40000 TL civarında olarak düşünebilirsiniz. 40000 TL gibi bir rakama normal yapılardan yaptırdığınızı düşünürsek sadece iki odayı yaptırıp gerisine tekrar bütçe yaratmanız gerektiği sizin de aklınıza gelmiştir muhtemelen. Bu kadar avantajı varken prefabrik ev konusunda ülkemizde bir takım endişeler bulunmaktadır. Hırsız girebilir, depreme dayanıksız, yalıtımsız, yıkılır, dökülür gibi gerçekle bir bağı olmayan ifadeler duyabilmekteyiz. Bu tip ifadeler sadece uydurma olmakla birlikte aslı astarı olmayan kaynaklara dayanmaktadır. Hem bir düşünsenize; kocaman fabrikalar, mühendisler bir prefabrik evi planlarken neden yalıtımsız, hırsıza dayanıksız yapsınlar ki? Ayrıca bu tip nitelikler uluslararası standartlarla korunmakta ve prefabrik ev dublex, triplex ve standart tek kat olarak bir çok yerde memnuniyetle kullanılmaya devam etmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

05051413161