Prefabrik Ev İçi

Prefabrik evler dekorasyon bakımından çok dikkatli projelendirilmesi gereken yapılardır. Gerekli ölçülerden küçük veya geniş olan oda, salon ve koridorlar yaşam alanında büyük problemler çıkarmaktadır. Bu nedenle tüm istek ve beklentiler dinlenerek, çizimler dikkatle ve özenle kişinin isteklerine uygun yapılmaktadır.

Prefabrik Evlerin İç Tasarımı Nasıldır?

prefabrik ev içi

prefabrik ev içi gorseli

Prefabrik ev ve dış tasarımı sağlamlığı kadar önem taşımaktadır. Bu nedenle tasarımların kişinin içine sinmesi ve tarzına hitap etmesi de son derece önemlidir. Evlerin inşasında özellikle iskelet oluştururken kullanılan paslanmaz galvaniz malzeme, oldukça dayanıklı yapıda olduğundan herhangi bir sebeple çökme gibi bir problemler yaşanmamaktadır. Ev yapımı sırasında atılacak adımlar, ekstra maliyet isteyen çalışmalar ve ücrete dahil olan işlemler müşteriye bildirilir ve kişinin istekleri de göz önünde bulundurularak titiz bir çalışma yürütülür. Böylece, sonradan ekstra maliyet çıkma ve müşteriyi zora sokma gibi problem yaşanmamaktadır.

Evlerin iç tasarımlarını ve prefabrik ev içi yapımında kullanılacak malzemeleri belirledikten sonra kurulum işlemimizi istenilen metrekare, renk, şekil ve belirlenen kat sayısına göre inşa edilir. Yapılacak inşa işlemlerinde prefabrik ev iç yapısı, özenli bir çalışma ile uzman ekip tarafından yapılmakta ve sonrasında ise evin dış cephesi monte edilmektedir. Bulunduğu konumun iklim özellikleri göz önünde bulundurularak yapılan prefabrik evler, her hava şartına uygun şekilde yalıtımlı olarak müşterilere teslim edilmektedir. Daha sonraki aşamalarda evde tadilat yaptırılmak istenirse, inşasını yapan firmaya başvurmak gereklidir. Çünkü prefabrik yapıların tadilatı, inşasını yapan firma tarafından evin özellikleri bilinerek yapılmaktadır.

Prefabrik Evler Kaç Kattan Oluşabilir?

Prefabrik evler hem tek katlı hem de çift katlı olarak tasarlanabilme olanağı bulunmaktadır.  Tek katlı prefabrik ev içi genel olarak aynı şekillerde tasarlanmaktadır. Küçük yapılarda bir adet salon, bir adet yatak odası, mutfak, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Banyo ile tuvalet aynı oda içinde yer alırken mutfak, genel olarak Amerikan mutfak tarzında dizayn edilmektedir. Tek katlı daha geniş prefabrik evlerde ise bu düzen daha farklı olarak konumlandırılabilmektedir. Girişteki hol kısmı daha geniş tutulabilirken, bir adet salon, birden fazla yatak odası, bir adet mutfak bir adet banyo ve ayrıca bir tuvalet daha bulunmaktadır.

prefabrik ev içi banyo

prefabrik ev içi banyo

Prefabrik evlerin genişliğine göre odaların genişliği de değişmektedir. Çift katlı prefabrik evlerin içi tek katlı prefabrik evlere göre elbette ki daha farklıdır. Çift katlı evlerin ilk katında bir adet geniş salon, mutfak ve tuvalet yer alırken, odanın belirli bir yerinden yukarıya çıkan bir merdiven tasarlanmaktadır. Üst kısımda yatak odaları ve banyo yer almaktadır. Genel olarak planlama böyle olsa da, kişilerin tercihine göre de tasarlanabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

05051413161