Prefabrik Evlerin Ömrü Ne Kadardır?

Prefabrik evler ile ilgili çokça sorulan sorulardan birisi de prefabrik evlerin ömürleridir. Daha önceki yazılarımızda prefabrik evlerin avantajlarından bahsederken yalıtım, sağlamlık gibi konulara değinmiştik. Prefabrik evlerin bu avantajlarından dahası da ömürlerinin uzun olmasıdır.

Bir prefabrik evin ömrü yaklaşık olarak 40-70 sene arasında değişmektedir. Bu süreci belirleyen ise kullanılan malzemenin ve tekniğin kalitesidir. Yani başta kaliteli bir prefabrik ev yaptırabilme şansınız var ise; prefabrik evlerin ömrünü 70 belki daha fazla seneye kadar uzatabilirsiniz. Bu tip bilgileri prefabrik ev alacağınız firmaya kesinlikle sormanız gerekmektedir. Çünkü her firmanın üretim hammaddesi farklıdır ve farklı kalite ve tekniklerle üretim sağlamaktadırlar. Firmalardan emin olamıyorsanız eğer internet üzerinden de firma hakkındaki yorumlara bakıp karar vermede yardım alabilirsiniz. Normal beton evlerin ömründen daha fazla bir süreye sahip olan prefabrik evleri tercih etmek için daha fazla neden aramaya gerek olmadığı gün gibi ortadadır. Bu 70 sene içerisinde evinizi eğer taşımanız gerekirse bulunduğu yerden sökülmesini ve daha sonra istediğiniz yere tekrar montajlanmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca yapımdan sonra garantili olan bu evlerdeki imalattan ve montajdan kaynaklı sorunların çözümünü ücretsiz olarak firmadan talep edebilir. Problem olan sorunları hızlıca geride bırakabilirsiniz.

Prefabrik Ev Fırtınadan Etkilenir Mi?

Prefabrik evler çelik kontrüksiyon iskelet yani kolonlar üzerine kurulmakta ve köşe taşlarını bu çelik yapılar oluşturmaktadır. Tabiri caizse kaya gibi sağlam olan bu evler fırtınadan etkilenmeyecek bir mukavemete sahiptir. Zaten fırtınadan etkilenecek bir evin mühendisler tarafından üretilmesinin anlamsız olduğunu az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Bu sağlam yapılar rüzgarı mekanik olarak hissetmediği gibi rüzgarın yarattığı dış ısıl etkileri de içeriden hissetmeye engel olmaktadır. Dışarıdaki soğuğu veya sıcağı içeri almayan yalıtımıyla evin içinin sürekli olarak oda sıcaklığına yakın seviyelerde seyretmesini sağlamaktadır. Diğer dış etkenlere de dayanıklı olan prefabrik yapılar hem dublex hem triplex hem de standart ev çeşitlerinde kısacası her türünde dış etkilere dayanıklı olarak üretilmektedir. Zaten bu tip su akması, yapı sorunları gibi konular firmanın garantisi altında olup ücretsiz olarak çözülebilecektir.

Sadece 90000 TL civarında bir bedel ödeyerek hayalinizdeki eve kavuşarak çocuklarınızın bahçede koşuşturmasını izlemek sizin elinizde. Hem de bir ay içerisinde tamamlanan bu yapılarla hayallerine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Diğer standart yapılara nazaran çok daha uygun fiyatıyla dikkat çeken prefabrik evlerin son dönemde ikinci el olarak da satışları başlamış olup farklı sitelerde ve emlakçılarda çokça bulunabilmektedir. Genellikle yazlık bölgelerde ve yayla evlerinde de tercih edilen prefabrik evlerin hızlı kuruluşu ve ucuz oluşu insanları cezbetmekte, gerekli yerlere bu evlerden yapılmasını istemektedirler.

Bu zamana kadar müşterilerden alınan geri dönüşlere bakıldığında prefabrik evler müşterileri tarafından sevilmiş ve memnuniyet verici durumdadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Mağazamız Hizmetinizde! Ürünlerimizin fiyatlarını görmek için tıklayınMağaza
+