Prefabrik Ev Çeşitleri

Prefabrik ev denince akla tek tip ev modeli gelse de günümüzde artık bu ev modelleri fazlaca artmış olup her insanın kendi zevkine ve tarzına göre dizaynı yapılmaktadır. Özellikle son dönemlerde fabrika gibi alanların maliyetini düşürmek amacı ile prefabrik evler tercih edilmektedir. Büyük ya da küçük m2li evler, prefabrik ofisler herkes tarafından sıkça kullanılır hale gelmiştir. Prefabrik ev çeşitleri ise sayılamayacak kadar fazladır. Klasik prefabrik evlerden modern yapılara kadar pek çok çeşidi olan bu evlerin tercih nedeni ise başta, uygun fiyatlı olması akabinde dayanıklı ve kolay bakımı yapılıyor olması gelir.

Çift Katlı Prefabrik Ev Çeşitleri

 

cift katlı prefabrik ev

cift katlı prefabrik ev

Çift katlı yapıların alt katında mutfak + salon, banyo + wc, antre, hol, veranda mevcutken üst  katında yatak odası, hol, çocuk odası, misafir odası, banyo + wc ve balkon mevcuttur. Evin iç tasarımı ve planı kullanıma elverişlidir. Yağmur suları ve kar suları bu evlerin duvarlarına herhangi bir etki yapmazken evlerde ısı ve ses yalıtımı da mevcuttur. Çift katlı prefabrik evler istenilen m2 ölçülerine göre ev sahiplerine sunulur. Genelde kalabalık ailelerin tercih edebileceği bir hazır ev olmakla beraber, küçük m2 olan evler iki kişilik ve tek kişilik olarak ta  tasarlanabilir. Prefabrik ev çeşitleri içinde en çok tercih edilen çift katlı yapılardır. Çift katlı evler dört mevsim kullanılabilir ve yazlık olarak ta tasarımı yapılabilir. Evin dış cephesi olduk.a dikkat çekici ve büyük pencerelerden oluşmaktadır.

Tek Katlı Prefabrik Evler

Tek katlı prefabrik evlerin tercih nedeni, kolay kurulumu olması ve hazır olmasıdır. Genelde Avrupa ülkelerinde daha çok tercih edilen prefabrik evler gün geçtikçe ülkemizde de fazlaca tercih edilmeye başlamıştır. Bunun yanında betonarme bir evin üzerine de kurulumu yapılabilir. Evin odalarını dilediğiniz  gibi tercih edebilirsiniz. Tek katlı prefabrik evlerde veranda ve çatı da mevcuttur. Tıpkı çift katlı prefabrik evler gibi dört mevsim ve sürekli olarak kullanıma uygundur. Prefabrik ev çeşitleri içinden tek katlı evleri tercih etmek isteyen kimseler, m2 ölçülerini kendileri seçebilir ve maliyeti en aza düşürebilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

05051413161