Prefabrik Ev Dubleks

Prefabrik evlerin oldukça fazla çeşidi mevcuttur. Özellikle bu evlerin dubleks modelleri en çok tercih edilenleri arasında yer alır. İki katlı olması sebebi ile çok kalabalık aileler bile bu evlerin içinde rahatlıkla hayatını sürdürebilirler. Dubleks ev modelleri hem dış dizaynı ile hem de iç tasarımı ile pek çok kişinin ilgi odağı olmuştur. Aynı modellerdeki betonarme evlerin yapım süresi çok uzun sürmektedir, bu nedenle kısa sürede ev sahibi olmak isteyen kişiler dubleks prefabrik evlerden faydalanmak ister.

 

Prefabrik Ev Dubleks Dış Dizaynı

Prefabrik ev dubleks modellerin dış dizaynı ve tasarımı herkesin hayal ettiği gibi görsel açıdan zengindir. Özellikle çatı kısmı ve evlerin pencere kısımları herkesin ilgisini çekmeyi başarır. Büyük pencereleri sayesinde bu evlere giren ışık oldukça fazladır. Yine kapının üzerinde bulunan küçük çatı bu evlerin önüne yağmur ve kar gibi etmenlerin birikmesini önler. Yine evlerin ön ve yan kısımlarında bulunan verandalar evleri daha kullanışlı bir hale getirmeyi başarmış detaylar arasında yer alır.

Dubleks Prefabrik Evlerin İç Tasarımları Nasıldır?

Dubleks evlerin için dizaynı m2 ye göre değişim gösterir. Genel hatları ile alt katta veranda, hol, antre, mutfak + salon, çocuk odası, wc + banyo bulunur. Üst katta ise banyo+ wc, çocuk odası, misafir odası, hol, yatak odası ve balkon mevcuttur. Bu evlerde oda sayıları isteğe göre azalabilirken, isteğe göre de artırılabilir.

Dubleks Prefabrik Evlerin Kurulum Aşaması

Dubleks evlerin kurulumu kısa sürede gerçekleşir. Bunun için fabrikalardan gelen ana iskelet sistemi, beton zemin ve duvarlar gereklidir. Evin yapım aşamasında hazır getirilen ev duvarları ses ve ısı yalıtımı sağlayan özelliktedir. Yine evin iskelet sistemi paslanmaz çelikten üretildiği için uzun yıllar kullanıma elverişlidir. Evler için gerekli olan diğer laminen parke ve mutfak dolabı gibi detaylar ister ev sahipleri tarafından yapılabilir istenirse de prefabrik firması tarafından yapılır. Yine dış cephe boyası ve iç cephe boyası ev sahiplerinin isteklerine göre seçilir. Prefabrik dubleks evler her bakımdan daha avantajlıdır ve diğer evlere oranla daha uygun fiyatlıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Mağazamız Hizmetinizde! Ürünlerimizin fiyatlarını görmek için tıklayınMağaza
+