Prefabrik Ev Nedir?

Bu zamana kadar duyduğumuz onlarca soruyu tek bir yazıda cevaplayamayacak olsak da mümkün olduğunca çok suali sonuçlandırmaya çalışacağız. Prefabrik evler konusunda prefabrik ev nedir, prefabrik ev nasıl yapılır, prefabrik ev fiyatları ne kadardır, prefabrik ev sağlam mıdır, prefabrik ev depreme dayanıklı mıdır, prefabrik ev yaptırmak için ne gereklidir, ortalama prefabrik ev maliyeti ne civardadır, normal ev mi prefabrik ev mi, prefabrik evin yalıtımı nasıldır, prefabrik ev güvenli midir, prefabrik ev sökülebilir mi, prefabrik evi istediğim gibi yaptırabilir miyim gibi akıllara takılan sorular saymakla bitmese de pek çoğunun cevabını bu yazımızda vereceğiz.

Prefabrik ev nedir diye soracak olursanız; prefabrik ev, son dönem teknolojisiyle iyice gelişmiş olan popülerliğini arttırmış bir yapı sektörüdür diyebiliriz. Eski standart sistem yerine kullanıcıyı ve kullanışlılığı hedefleyen bu sistem ile evlerinizin yapımı 1 ayda tamamlanmakta, yaptığınız seçimlerle evin mimarı tamamen siz olmaktasınız. Prefabrik evi istediğiniz gibi yaptırabilirsiniz. Odaların büyüklüğünü, şeklini, tavan yüksekliğini, sayısını ve yerlerini belirleyebilir sizin için en kullanışlı halini sipariş verebilirsiniz. Prefabrik evler taş gibi sağlamdır. Mühendislerin ve uzmanların yıllarca bilgi birikimine ve tecrübelerine maruz kalan prefabrik ev sektörü artık belli bir raya oturmuş ve sağlamlık konusunda problemi olmadığını kanıtlamış durumdadır.

Prefabrik Ev Depreme Dayanıklı Mı?

Prefabrik evlerin depreme dayanıklı veya güvenli olup olmadığı hakkındaki soruları cevaplayacak olursak; bu konuda hiçbir problem olmadığını şimdiden belirtmek isteriz. Sizin talebinize göre fabrikada sıfırdan üretilen parçalar bu tip problemlerin testlerini geçmiş ve onay almış şekilde üretilmektedir. Yani basit bir hırsızlık olayına boyun eğmeyecektir. Ayrıca depreme dayanıklılık konusunda da uluslararası standartlara uygun yapılmak zorundadır. Zaten depremde hafif kullanışlı ve daha kibar malzemelerin, kalın duvarlardan daha az zarar vereceğini az çok tahmin edebileceksinizdir. Çünkü unutmamak gerekir ki “deprem değil binalar öldürür”.

Prefabrik ev sökülür. Prefabrik ev nedir diye sorulduğunda bu durumun az çok tahmin edildiğini düşünmekteyiz. Prefabrik olan yani demonte olarak montaj yapılacağı konuma getirilen bir ev yapıldığı gibi sökülebilmektedir de. Sadece bu işlemin çok fazla yapılmasının sağlıklı olmayacağını bilmekte fayda var. Yanımızda çadır taşımadığımızı da hesaba katmak bizler için iyi olacaktır.

Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik ev fiyatları her sektörde olduğunu gibi isteğe göre, tekniğe göre, kaliteye göre çok değişken olup ortalama bir fiyat dolaylarında gezebilmektedir. 120 metrekare ortalama bir prefabrik evin maliyeti yaklaşık olarak 90000 TL civarında seyretmektedir. Normal bir evden çok daha şık ve hızlı yapılacak bu evlerin maliyetini daha da düşürmek biraz da sizin elinizde olup, ayrıntılarını güzelce incelemeniz gerekmektedir. Prefabrik ile normal evlerin fiyatını karşılaştırdığımızda fiyat farkının fazlasıyla prefabrik ev tarafında avantaja dönüştüğünü görebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Mağazamız Hizmetinizde! Ürünlerimizin fiyatlarını görmek için tıklayınMağaza
+