Prefabrik yapılar Türkiye üzerinde detaylı ve kapsamlı bir şekilde bilinmese de belli bir kesim tarafından da kullanılan ve bilinen yapılardan bir tanesidir. Kullanan kesimlerin avantajlı bir şekilde bulunması ve satın alan kesimin detaylı bir şekilde düşünmesini ve kullanılacak yerlerin düşünülmesi gerekilmektedir. Prefabrik ev kullanan kişilerin bu evi yaptırırken ki aşamalarında belli başlı uygulamalar olduğundan ötürü ortaya çıkan avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. Yapılan işlemler içerisinde ortaya çıkan yapıların olumlu ve olumsuz yanlarını iyi bilerek o işe girmeniz gerektiğini hatırlatırız.

Prefabrik Evlerin Avantajları
Prefabrik ev yapımlarında kullanılan malzemeler ile kazanılan avantajlar sayesinde ortaya çıkan pratik ve oldukça hızlı yapılar evin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilen prefabrik evlerin yapım süresi ile birlikte temel betonunu atılıp yapıma hazır hale getirilmesinden sonra 7-10 gün arası içerisinde kullanıma hazır olan Prefabrik evler avantajlı yönlerinden en belirgin olanlarıdır. Aylarca inşası sürebilen ve normal bir evle kıyaslanmış olduğu zaman tercih edilebilen prefabrik evler çevrenizdeki herkesin kullanılması kolay olan evlerden bir tanesidir. Normal bir ev inşaatına başladıktan sonra yapının bir bölümünü değiştirmek için öncelikli olarak ek kat çıkmak ve yıkım işlemlerinin sorunsuz devam etmesi için belli başlı izinlerin alınması gerekiyor. Bu durumda ekstra masraf ile birlikte ekstra olarak gereksiz zaman kaybı demek. Prefabrik evlerde ki sistemlerde böyle yürümeyerek fabrikalarda üretilmesi ve kaynak, monte işlemlerinin hızlı bir şekilde kurulmasıyla birlikte işlemler hızlıca halledilerek çok kolay ve bütçenizi zorlamadan minimum fiyatlara yapılmaktadır. Prefabrik eve sahip olduğunuzda hiçbir zaman unutmayın ki prefabrik evlerin nakledilmesi ve parçaların sökülerek başka bir yere monte edilebilmesi zor ve uzun süreçlerden geçse de belli bir zaman sonra istediğiniz yapıya ulaşabiliyorsunuz.
Prefabrik Evlerin Dezavantajları
Her yapının avantajları olduğu gibi dezavantajları da olmaktadır. Prefabrik evlerin oluşturmuş olduğu dezavantajlar, sizlerin prefabrik ev kullanmasına engel teşkil etmemektedir. Ortaya çıkan yapıların en belirgin dezavantajı uzun yıllar kullanılmamasıdır. Normal beton evler senelerce kullanılsa da prefabrik evlerin maxiumum sağlam kalma süresi 50-70 yıl arasıdır. Şiddetli rüzgarlarda dayanıklılık hazzı normal binalara göre daha az olduğundan şiddetli rüzgarların olduğu yerlere prefabrik ev kullanılması önerilmemektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Mağazamız Hizmetinizde! Ürünlerimizin fiyatlarını görmek için tıklayınMağaza
+