Üniversitelerin her geçen gün artış göstermesi ile beraber, kampüslere olan ihtiyaçta artmıştır. Özellikle toplu yaşam alanlarında yapılan inşatlar uzun sürmektedir. Yine malzeme ve işçi maliyetleri de oldukça fazladır. Bu nedenle prefabrik üniversite kampüsleri ve prefabrik okulların kullanımı artmıştır. Prefabrik yapılar hızlı montajı sayesinde kişilere vakit kaybı yaşatmazken, işçilik maliyetlerini de yarı yarıya düşürmektedir. Üniversite kampüslerinin tüm ihtiyaçlarına cevap veren prefabrik yapılar öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim ve konaklama alabilmeleri adına tasarlanmıştır. Çift katlı ve tek katlı bu yapılar modern mimari ile yapılmaktadır. Türkiye’nin her noktasına kısa sürede montaj yapılabilir. İstenildiği takdirde de montajı yapılarak farklı alanlara da taşınabilir. Hal böyle olunca prefabrik yapılara olan ilgi ülkemizde çığı gibi büyümeye başlamıştır.

Prefabrik Üniversite Kampüslerinin Kullanım Kolaylığı
Prefabrik yapılar her şeyden önce uygun fiyatlıdır. Hazır olarak fabrikalardan getirilerek kurulumu yapılacak alana montajı yapılır. Prefabrik yapılarda ısı yalıtımı olduğu için beton binalara göre %40’a kadar daha sıcaktır. Bu durumda da yakıt miktarı nerede ise yarıya düşürülür. Yine ses geçirmeyen duvarları ve pencereleri sayesinde dışarından içeriye ses almaz ve diğer odalardaki sesleri bir birine karıştır. Prefabrik üniversite kampüsleri öğrencilerin konforu ve rahatı düşünülerek yapılmaktadır. Kampüslerin içinde prefabrik kafe, konferans salonları, tiyatro ve toplantı salonları, kütüphane gibi bir öğrencinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir.

Prefabrik Üniversite Kampüsleri Hangi Alanlar İçin Uygundur?
Prefabrik yapılar beton yapıların kurulabildiği her alana rahatlıkla montaj edilebilir. Kampüslerin durumuna ve arazinin yapısına göre tek kişilik odalar, iki kişilik odalar ve sekiz kişilik odaları mevcuttur. Yine sosyal tesis binaları ve spor odaları da mevcuttur. Yapılar anti bakteriyel olduğu için toplu alanlarda yaşanabilecek sağlın hastalıklarında bir nevi önüne geçilmiş olur. Kış aylarında duvarlarında nem ve rutubet gibi problemler yaşatmazken, kolayca ısınır. Öğrencilerin eğitim durumları düşünülerek dizayn edilen prefabrik üniversite kampüsleri modern mimarisi ile görsel açıdan oldukça zengindir. Büyük pencereleri sayesinde ışığı içeriye alır ve öğrencileri loş ortamlardan kurtarır. Prefabrik yapılarda yine toplu banyo, yemek hane ve toplu wc gibi detaylara da yer verilmiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button05051413161
Online Mağazamız Hizmetinizde! Ürünlerimizin fiyatlarını görmek için tıklayınMağaza
+